Přihlášení pro firmy

Zapomněli jste heslo?

Login

Síla negativního myšlení

Datum publikace: 22. 8. 2012 Typ: Článek Obor: Leadership a/vs. management

Oliver Burkeman, autor knihy  "The Antidote: Happiness for People Who Can’t Stand Positive Thinking" („Protilátka: štěstí pro lidi, kteří nemohou vystát pozitivní myšlení“) se ve svém článku zamýšlí nad tím, zda pozitivní myšlení je skutečně ten správný přístup, který nás posouvá blíže k našemu cíli a zaručí nám vždy úspěch.
 

„Věřte tomu, že úspěch je zaručen a vše bude možné“ – s tímto přístupem zorganizoval motivační řečník Tony Robbins akci nazvanou „Uvolněte svou vnitřní sílu“, jejíž součástí bylo i chození po horkém uhlí, tzv. „firewalking“. Skupinka 21 lidí byla poté v San Jose v Kalifornii ošetřena s popáleninami.


Dle psycholožky Gabriele Oettingen nás ono pozitivní myšlení nejen že vždy neposouvá k našemu cíli, ba naopak nás od něj může často spíše vzdálit.


Že by tedy nakonec platilo staré známé „všeho s mírou“?

Článek si můžete přečíst zde.

Tip na film: Kurz negativního myšlení

 

Sdílet inspiraci:

Diskuze

Datum: 23. 8. 2012
To doporučení na film podepisuju a podtrhávám!! Tedy pokud vás také všeobecně bere severská poetika a bolavý humor jako mě ;)

Přispívat do diskuze mohou pouze registrovaní zaHRádkáři

Přihlášení pro zaHRádkářeChcete také zaHRádkařit?

ZaHRádkáři jsou vybíravá, ale vstřícná parta. Zanechte nám prosím svůj kontakt a napište pár vět o tom, proč a jak se chcete hnutí účastnit. Probereme to v klubovně a dáme Vám vědět!

Registrovat se